Semena vybereme ze živě zbarvených bobulí, uložíme je do února až března a pak je vyséváme ve skleníku do misek s rašelinou. Semenáče potřebují až 2 roky než zesílí, abychom je mohli vysázet na záhony. Výsev je sice vydatným způsobem množení, avšak značně zdlouhavý.
Množení letními řízky odebranými s patkou v červnu až červenci, píchanými do misek s písčitou rašelinou a umístěnými ve skleníku je rychlejší. Zakořeněné rostliny přezimujeme pak v japanu.
Můžeme také nařezat v říjnu vyzrálé řízky a napcíhat je do čisté rašeliny do truhlíků, které umístíme ve studeném, dobře těsnícím pařeništi pod fólii a pod okna, kde také přezimují. Na jaře vysadíme řízkovance na rašelinové záhny. Rostliny dost odnožují, je tedy možné také dělení keříků. Dělence dopěstujeme jako řízkovance.
Kultura: Rostlina se daří v rašelinné půdě, popřípadě i v jiné humózní půdě, prosté vápníku. Po výsadbě pokryjeme povrch půdy vrstvou rašeliny nebo listovky. Rostliny vyžadují polostín a na zimu kryt chvojím. Vysazovat musíme obojí pohlaví, chceme-li získat plně plodné keříky.
Druhy: P. mucronata Gaudich. s několika kultivary, P. prostrata Sleumer, P. pumila Hook. f. a P. tasmanica Hook. f.
Buďte první komentující