Semenné tobolky bereme ze semenného stromu, než se samy otevřou a semena vypadají. Prázdné tobolky zůstanou na stromech až do příštího roku. Sklizené tobolky uchováme na suchu až do února, kdy jemná semena vyklepeme – 0,25 g obsahuje 1000 semen – a vysejeme nepříliš hustě do truhlíků Klíčivost osiva bývá 10 – 80 %. Ve skleníku osivo zanedlouho vzejde a jakmile semenáčky trochu zesílí, přepícháme je znovu do truhlíků. Na jaře je po otužení rostliny přesadíme do řádků na vzdálenost 50 cm, kde při dostatku výživy a vláhy brzy vzrostou a dosáhnou kolem 1 m výšky.
Přes zimu pokryjeme půdu dostatečnou vrstvou listí nebo hnoje a nedbáme na to, že vrcholky rostliny omrznou. Na jaře seřežeme semenče až k zemi a výhony, které pak vyraší, vyjednotíme na ten nejsilnější, který vyžene do podzimu až do výše koruny. Aby kmeny dobře vyzrály, přestaneme od srpna zalévat. Stane se, že letorost znovu namrzne. V tom přípradě musíme ho znovu sesadit až k zemi, chceme-li docílit rovné, bezvadné kmeny.
Chceme-li množit vegetativně, nařežeme v zimě 10 – 15 cm dlouhé kořenové řízky a necháme je na teplé množárně vyrašit. Rostliny s dobrým kořenovým systémem však získáme jen ze semen.
Kultura: Rostliny vyžaduje velmi výživnou a dosti vlhkou hlinitou půdu pro svůj počátečně bujný růst. Staré stromy už nemívají velké přírůstky a spokojí se se stanovištěm na nádvořích a v parcích, kde nalézají ochranu před silnými a hlavně mrazivými větry, které způsobují zmrzání násady květenství. Dostatečné zimovzdornosti dosáhnou stromy teprve tehdy, když místo silných, dužnatých letorostů se začnou tvořit slabší, jen asi 1 cm silné přírůstky, na kterých jsou i poupata odolnější proti mrazu.
Druhy: P. elongata Hu, P. fargesii Franch., P. fortunei Hemsl., P. glabrata Rehd., P. kawakamii Ito a P. TOMENTOSA Steud.
Buďte první komentující